Norint užsiregistruoti vairuotojo sveikatos patikrinimui, registruokitės telefonu +370 635 53355.

Jums bus reikalinga:
> psichikos sveikatos centro gydytojo psichiatro / vaikų ir paauglių psichiatro parengta forma Nr.027/a.
> priklausomybės ligų gydytojo (narkologo) pažyma iš Priklausomybės ligų centro.
Šias pažymas galime užsakyti mes, jei Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta Kauno mieste/Kauno rajone.

Galiojanti vairuotojo sveikatos pažyma yra reikalinga tam, kad galėtumėte užsisakyti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Ją taip pat sudaro ir psichiatro pažyma vairuotojo pažymėjimui. Asmenys privalo tikrintis sveikatą nustatyta tvarka, pagal Vairuotojų sveikatos tikrinimų ir tvarkos aprašą patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973.

Jei paciento sveikatos būklė atitinka reikalavimus, išduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a). Medicininė pažyma vairuotojams yra reikalinga VĮ „Regitra“ atsinaujinantiems vairuotojo pažymėjimą bei vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma pateikti prieš praktinio vairavimo mokymą su instruktoriumi vairavimo mokykloje bei laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra“.

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones ir tik tuomet išduodama medicininė pažyma vairuotojams. Taip pat tai leidžia nustatyti ar dėl sveikatos sutrikimų vairuotojas tinkamai orientuosis kelyje ir nesukels nelaimingų atsitikimų.

Medicininė pažyma vairuotojams

Profilaktinių sveikatos patikrinimų klinikoje yra išduodama vairuotojo sveikatos pažyma ir elektroninė jos versija, kuri VĮ „Regitra“ yra perduodama automatiškai. Prašome informuoti, jeigu Jums prireiks fizinės vairuotojo sveikatos patikros pažymos kopijos.

Vairuotojų sveikatos patikrą sudaro:

 • Šeimos gydytojo konsultacija, įskaitant anamnezės surinkimą.
 • Arterinio kraujospūdžio, širdies susitraukimų dažnio (pulso) matavimas.
 • Nervų sistemos veiklos patikra.
 • Regėjimo ir klausos funkcijos įvertinimas.
 • Širdies tonų ir plaučių klausymas.
 • Nosiaryklės būklės įvertinimas. 

Kiek laiko galioja vairuotojo sveikatos pažyma?

Sveikatos pažyma vairuotojams ir sveikatos tikrinimų periodiškumas priklauso nuo vairuotojo amžiaus, sveikatos būklės bei norimų transporto priemonių kategorijų.

Vairuotojo medicininė pažyma išduodama šioms kategorijoms:

 1. a) 1 (grupė): AM, A1, A2, A, B1, B, BE kat. tr. pr.
 2. b) 2 (grupė): C1, C, C1E, CE, D1, D, DIE, DE, T kat. tr. pr.
 3. c) Kitos: TR1, TR2, SM, SZ kat. tr. pr. 

Išduota medicininė pažyma teisėms galioja 10 metų (I grupės – A, AM, B kategorijoms), profesionalų – 2 metus (II grupės – C, D kategorijoms).

Vairuotojams, kurių amžius iki 55 metų sveikatą reikia tikrintis kartą per 10 metų, nuo 56 iki 69 metų – kartą per 5 metus, asmenims nuo 70 iki 79 metų – kartą per 2 metus, nuo 80 metų – kartą per metus.

Vairuotojo sveikatos pažymos procedūra: 

 • Prieš sveikatos tikrinimą sveikatos priežiūros įstaigoje vairuotojai užpildo ir pasirašo vairuotojo garbės deklaraciją. Ši deklaracija atiduodama sveikatos patikrą atliekančiam gydytojui. Deklaracijoje vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats atsakydamas į nurodytus klausimus.
 • Po bendrosios praktikos gydytojo patikrinimo, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, vairuotojo medicininėje pažymoje gali būti numatomi individualūs vairavimo apribojimai (važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, vairuoti tik su akiniais arba/ir kontaktiniais lęšiais, leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių ir panašūs ribojimai).
 • Atlikus profilaktinį tikrinimą, jei paciento sveikatos būklė atitinka reikalavimus, išduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a). Ji užregistruojama suteikiant unikalų numerį, suantspauduojama ir atiduodama pacientui.

Kokių dokumentų reikia? 

Norintis gauti Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 083-1/a) pacientas turi pateikti:

 1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 2. vairuotojo pažymėjimą (tikrinantis pakartotinai);
 3. savo Psichikos sveikatos centro pažymą (asmenims, deklaravusiems, gyvenamąją vietą Kauno mieste / rajone ši pažyma išduodama Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos ligoninės Aleksoto sektoriuje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 48).
 4. priklausomybės ligų gydytojo (narkologo) pažymą iš Priklausomybės ligų centro (asmenims, deklaravusiems, gyvenamąją vietą Kauno mieste / rajone, pažymos išduodamos Kauno apskrities priklausomybės ligų centre, Giedraičių g. 8);

Suaugusiems asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Kauno mieste ar Kauno rajone, pažymas iš Psichikos sveikatos ir Priklausomybės ligų centrų užsakome patys. Kiti asmenys turėtų kreiptis į gydymo įstaigas pagal gyvenamąją vietą.

5. Nurodyti, kokių kategorijų transporto priemones asmuo nori vairuoti.

Asmenims turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip: prasta rega, aukštas nekoreguojamas kraujo spaudimas, klausos susilpnėjimas ar visiškas kurtumas (šiuo atveju daromos išlygos ir leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), asmenims, kurie dažnai patiria priepuolius (ryški neurologinė simptomatika), serga sunkiomis plaučių ar širdies ligomis, atsižvelgus į šių požymių sunkumą teisė vairuoti nesuteikiama arba apribojama.

Profilaktinių sveikatos patikrinimų klinika – teikia profilaktinio sveikatos patikrinimo ir sveikatos pažymų išrašymo paslaugas Kaune, adresu Žemaičių pl. 37.

Dėl vizito ar konsultacijos susisiekite darbo dienomis tel. nr. +370 635 53355.

Darbo laikas: 
I-IV 8:00-19:00
V 8:00-16:00